Jsme všude na jihu Čech.

DM   Servis CB

Lyžařské areály na jihu Čech spustily umělé zasněžování

České Budějovice 15. listopadu (ČTK) – Některé jihočeské lyžařské areály zahájily umělé zasněžování sjezdovek. Provozovatelé počítají s tím, že by sezonu mohli zahájit koncem listopadu nebo začátkem prosince. Záleží však na tom, jaké bude v následujících dnech počasí. Momentálně ve vyšších polohách v noci mrzne a přes den se teploty drží kolem nuly.

„Zasněžování jsme zahájili v noci z neděle na pondělí. Zatím nám počasí přeje, ale v následujících dnech se má trochu oteplit. Uvidíme, jaká situace bude, ale pokud vše půjde ideálně, odhaduju, že bychom mohli zahájit provoz za dva týdny,“ řekl dnes ČTK Petr Vondraš ze Skiareálu Zadov.

Umělý sníh začali vyrábět také v Lipně nad Vltavou. „Zatím zasněžujeme především v noci, kdy tady mrzne. Stále platí, že bychom chtěli provoz zahájit v úvodu prosince, což bychom považovali za úspěch,“ řekl ČTK mluvčí Skiareálu Lipno Vojen Smíšek.

Provozovatelé od úterý zasněžují rovněž ve středisku na šumavské Kvildě. Podle jejich informací by tam provoz mohl začít v horizontu několika následujících dní. Loni lyžařská střediska v Jihočeském kraji otevírala sezonu na většině místech začátkem prosince a prakticky bez přestávky udržela provoz až do konce března.

rek kš

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png