Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Lyžařské areály na jihu Čech otevírají další sjezdovky

Jižní Čechy (ČTK) – Jihočeské lyžařské areály v těchto dnech otevírají pro návštěvníky další sjezdovky. Dovolují jim to ideální podmínky, které v regionu panují. Několik dní mrzne a zejména ve vyšších polohách sněží. Vyplývá to z aktuálních informací z největších středisek v kraji.

Skiareál Lipno například v těchto dnech otevřel všechny sjezdovky a nový snowpark. „V něm jsme dbali na komplexnost. Vytvořili jsme část určenou pro začínající jezdce, kde jsou umístěny nízké překážky a malé skoky. Když si na nich natrénujete první krůčky ve freestylu, můžete pokračovat na větších překážkách a dál rozvíjet svůj styl. Větší překážky nově stavíme na terénních platformách, které umožní pohodlné a bezpečnější dopady,“ uvedl mluvčí společnosti Lipensko Vojen Smíšek.

Areál chystá také skicrossovou trať, kterou připravil tým olympijské vítězky Evy Samkové. „I ta nabízí ještě více zábavy než v minulých letech a je vhodná jak pro začátečníky, tak pro zkušenější lyžaře a snowboardisty,“ dodal Smíšek.

Lyžařský areál Zadov plánuje od pátku provoz na sjezdovce Nové Hutě. Provozovatelé navíc dnes upraví některé stopy pro běžkaře. „Jde o trasy v celkové délce přibližně 20 kilometrů v úseku Zadov – Pláně – Nové Hutě, závodní tratě, Churáňovské louky a Zadov – Zlatá studna,“ řekl za lyžařský areál Zadov Petr Vondraš.

Ideální podmínky také nabízí lyžařský areál Hochficht na česko-rakouské hranici Šumavy. „V noci na čtvrtek zde napadlo 25 centimetrů prachového sněhu,“ řekl za Hochficht Martin Řezáč.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3