Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Lyžařská střediska na jihu Čech zaznamenávají nárůst návštěvnosti

České Budějovice 28. prosince (ČTK) – Jihočeské lyžařské areály zaznamenávají v těchto dnech výrazný nárůst návštěvnosti. Po vánočních svátcích podle provozovatelů naplno začala zimní sezona. Střediska nijak výrazně nepoznamenala ani mírná obleva, která region v minulých dnech zasáhla. Vyplývá to z aktuálních informací, které dnes ČTK získala od provozovatelů skiareálu.

„Sněhu jsme měli dostatek. Takže to vánoční oteplení jsme přežili téměř bez následků,“ řekl za skiareál Zadov Petr Vondraš. V noci na dnešek navíc začalo mírně sněžit. Návštěvníci mohou na Zadově využít všechny sjezdovky. „Ve středu jsme zaznamenali výrazný nárůst návštěvníků. V porovnání s obdobím před svátky to byl opravdu velký rozdíl. Troufám si říct, že sezona skutečně naplno začala,“ uvedl Vondraš.

Na Kvildě zažívají z pohledu sněhových podmínek nejlepší svátky za posledních několik let. „Na tuto sezonu jsme navíc přidali jeden vlak a udělali trošku prudší sjezdovku,“ řekl Richard Jirouš ze skiareálu Kvilda. Dodal, že dostatek sněhu je i v šumavských stopách upravených pro běžkaře.

Výrazný nárůst počtu lyžařů v těchto dnech eviduje také středisko Hochficht na česko-rakouské hranici Šumavy. „Ve středu navštívilo náš areál více než 6000 lidí, z nichž zhruba třetina byla z Čech. Díky tomu, že máme otevřeno všech 21 km sjezdových tratí a nová kabinková lanovka přepraví až 2800 osob za hodinu, se u lanovek netvoří žádné dlouhé fronty, nejdelší čekací doby ve špičce se pohybují do 15 minut,“ řekl ředitel skiareálu Hochficht Gerald Paschinger.

rek kš

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3