Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Lyžařská střediska na jihu Čech zahajují sezonu

České Budějovice 7. prosince (ČTK) – Velká lyžařská střediska na jihu Čech zahajují v pátek sezonu. Pro veřejnost se tak otevřou sjezdovky ve Skiareálu Lipno, na Zadově a na česko-rakouské hranici Šumavy v Hochfichtu. Ve vyšších polohách mohou do upravených stop vyrazit i běžkaři. Vyplývá to z aktuálních informací ČTK.

„Máme na sjezdovce zhruba 30 centimetrů mixu technického a přírodního sněhu. Věříme, že v nejbližších dnech ještě další napadne,“ řekl ČTK Petr Vondraš ze zadovského skiareálu. Tamní komplex zahájí sezonu v pátek ráno a připravuje také hned na první den večerní lyžování. Na Zadově zatím bude otevřena jen sjezdovka Kobyla.

Skiareál Lipno plánuje v pátek zahájit provoz všech tří lanovek. Návštěvníci by mohli využít sjezdovky Jezerní, Spojovací, Dámskou i Promenádní. „Pokud půjde vše dobře, měli bychom v příštím týdnu otevírat i další sjezdovky. Ve druhém sledu zasněžíme skicrossovou dráhu, měřený slalom, snowpark, Vyhlídku, nebo Školní sjezdovku. Na závěr si necháme Pánskou a Střechu a budeme mít připravený kompletní areál, tedy téměř 12 kilometrů tratí,“ uvedl ředitel areálu Petr Dušek.

Areál Hochficht hlásí výšku sněhu v rozmezí 35 až 55 centimetrů. Provozovatelé upraví pro návštěvníky sjezdovky v celkové délce více než sedm kilometrů. „Od minulého víkendu jsou upravené běžecké stopy na Schönebenu u Zadní Zvonkové. To znamená 19 kilometrů stop pro klasický styl i bruslení,“ uvedl za středisko Hochficht Martin Řezáč.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3