Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Lupič v Dačicích hrozil barmance zastřelením. Žena ho přelstila

Dačice – V rukou kriminalistů skončil 50letý muž z Jindřichova Hradce, který ve čtvrtek kolem 21. hodiny loupil v baru v Dačicích.

Policejní mluvčí Hana Millerová řekla, že host si dal v baru dvě malá piva a pak požadoval po barmance vydání pěti tisíc korunz tržby. Jinak ji prý zastřelí. Své výhrůžky umocňoval tím, že mířil na ženu skrze bundu. Oběť přesto zachovala chladnou hlavu a muže přelstila.

„Na hrozbu zastřelením  zareagovala tak, že podezřelému muži sdělila, že tak vysoký finanční obnos v kasírtašce nemá a musí pro peníze do skladu. Po otevření skladu využila nepozornosti lupiče, před kterým se ve  skladu uzamkla a z okna si přivolala pomoc,“ popsala mluvčí.

Lupič tak neuspěl a nezpůsobil barmance jakoukoliv škodu. Kromě toho, že nezaplatil 32 korun za dvě vypitá malá piva.

Kriminalisté eskortovali muže do policejní cely a během pátku ho obviní z loupeže. Při prokázání viny a odsouzení mu hrozí až desetiletý pobyt ve vězení.

Ilustrační snímek. Foto: Policie ČR

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3