Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Lupič si vyhlédl v hospodě seniora, pak ho připravil o peníze a mobil

Strakonice – Loupežné přepadení 90letého seniora vyšetřují od středečního večera kriminalisté ve Strakonicích. Pachatelem je asi 40 – 45letý muž s oválným obličejem, prošedivělými vlasy a výraznými čelními kouty. Lupič a oběť spolu náhodně seděli u stolu v jedné ze strakonických restaurací.

Senior před 20. hodinou odešel a když dorazil domů, za pár minut u něj zazvonil druhý muž a požadoval půjčení peněz. To poškozený odmítl. Se zlou se ale potázal.

„I přes výslovný nesouhlas seniora vnikl muž do bytu a požadoval vydání finanční hotovosti. Když senior odmítal peníze vydat, srazil ho pachatel na zem a vyhrožoval mu zabitím. Vystrašený muž pachateli nakonec dal 1 400 korun, to ale pachateli nestačilo. V bytě vzal položené nůžky, se kterými začal muži vyhrožovat, že jej zabije, když mu nedá další peníze. Pod pohrůžkou zabití mu pán nakonec vydal další finanční hotovost.  Při odchodu mu navíc odcizil mobilní telefon,“ popsala strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Senior naštěstí vyvázl z přepadení bez zranění. Pachateli hrozí v případě dopadení až desetiletý pobyt ve vězení.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3