Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Lucii Kozlovou nahradí ve vedení Č. Budějovic Michal Kohn

České Budějovice (ČTK) – Novým českobudějovickým radním by se měl stát Michal Kohn z hnutí ANO. Nahradí radní pro finance, ekonomiku a sociální oblast Lucii Kozlovou (ANO), která se stala statutární náměstkyní jihočeského hejtmana. Kohna musí ve funkci potvrdit českobudějovičtí zastupitelé na svém nejbližším zasedání 12. prosince. Novináře o tom informoval primátor města Jiří Svoboda (ANO).

Kozlová na prosincovém zastupitelstvu rezignuje na post uvolněné radní. „Domnívám se, že souběh obou funkcí není možný. Jednalo by se i o určitou dehonestaci obou funkcí,“ řekla novinářům Kozlová. Ta se stala náměstkyní hejtmana na ustavujícím krajském zastupitelstvu po říjnových volbách.

Kohna navrhl na místo uvolněného radního klub zastupitelů hnutí ANO. Svoboda uvedl, že někteří členové vedení města si zároveň vymění rezorty, které doposud vedli. „Finance převezme náměstek Petr Holický a naopak pustí panu Kohnovi oblast dotací a jemu rovněž pustí oblast životního prostředí náměstek Petr Podhola,“ řekl primátor. Dodal, že po přerozdělení by rezorty měly více odpovídat zaměření jednotlivých radních.

kozlova-lucie kohn-michal

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3