Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Lokomotivu v Táboře zachvátil požár. Z vlaku ven muselo 70 lidí

Tábor – Na 150 tisíc korun se vyšplhala škoda po pondělním požáru lokomotivy na železničním přejezdu v Táboře – Čekanicích na trati z Tábora do Prahy. U události zasahovali po 16. hodině táborští profesionální i dobrovolní hasiči a jednotka hasičů Správy železniční a dopravní cesty v Českých Budějovicích. Ve vlaku cestovalo 70 lidí, museli využít náhradní autobusovou přepravu.

Mluvčí hasičů Vendula Matějů řekla, že při příjezdu táborských profesionálů byla strojovna elektrické lokomotivy plná kouře, ohnisko požáru tak bylo evidentně uvnitř.

„Velitel zásahu přes operační středisko zažádal o vypnutí a zkratování trakčního vedení a zastavení provozu na trati. Hasiči zatím odvětrali kabinu přetlakovou ventilací a společně se strojvedoucím zkratovali kondenzátory. Poté následoval průzkum strojovny. Hasiči našli požár elektrické instalace, který lokalizovali přenosnými hasicími přístroji,“ popsala mluvčí s tím, že pro úplnou likvidaci požáru museli pak odmontovat plechové kryty podlahy.

Za příčinu požáru označili vyšetřovatelé technickou závadu na napájecí jednotce. Hodnotu uchráněného majetku vyčíslili na 40 milionů korun.

Požár lokomotivy v Táboře. Foto: HZS JčK

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3