Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Lišov plánuje opravu kulturního domu za 60 milionů korun

Lišov – Špatné základy, nadměrná vlhkost podlah a zdí. Nejen to jsou nedostatky lišovského kulturního domu z přelomu 80. a 90. let. Objekt byl dlouhá léta pronajímaný a město ho proto nemohlo kompletněji opravit.

„Kulturní dům od doby svého vzniku neprošel žádnou větší rekonstrukcí, prováděly se jen běžné údržbové práce,“ říká Daniel Faktor ze správy investic městského úřadu.

Dlouholetý pronájem budovy soukromému provozovateli vypršel před půl rokem a tak se radnice rozhodla dát budově konečně novou podobu a odstranit alespoň ty největší nedostatky.

Podle plánu radních by mohla první část rekonstrukce začít zhruba v polovině roku.

Jedním z hlavních problému kulturního domu je to, že byl postaven na třech studních. Kvůli tomu bývá sklepení často zatopené.

„V první fázi přijde odvlhčení a sanace spodní stavby. Poté zároveň uděláme zateplení, to by mělo být vše v letošním roce,“ vysvětluje starosta Jiří Švec.

V druhé etapě se chce vedení města zaměřit především na rozsáhlou rekonstrukci interiéru.

V plánu je nové osvětlení a rozvody. Radnice se chystá pořídit nové podlahy i nábytek a pravděpodobně i změnit vnitřní dispozice.

Po dobu rekonstrukce bude městský společenský dům pro veřejnost uzavřen. Radní věří, že až budou opravy hotové, místní lidé se sem budou opět rádi vracet. Těšit se mohou na množství zajímavých kulturních a společenských akcí.

„To znamená spolková činnost, kulturní programy a pořady, zasedání zastupitelstev, slavnostní předávání vysvědčení, firmy tam mohou mít večírky,“ dodává starosta.

Rekonstrukce vyjde asi na 60 miliónů korun. Z toho přibližně pět milionů korun uhradí město z dotací. Pro veřejnost by mohl být kulturní dům znovu otevřen v roce 2019.

Kulturní dům v Lišově. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3