Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Lišov opraví za 17 milionů sportovní areál, který je zchátralý

Lišov (Českobudějovicko) 17. března (ČTK) – Město Lišov na Českobudějovicku zmodernizuje za 17 milionů korun sportovní areál, který je v dezolátním stavu. V areálu pravidelně trénují děti, dospělí i hasiči. Deset milionů Kč bude dotace od ministerstva školství. ČTK to sdělila projektová manažerka firmy G-Project Barbora Benešová.

Příští sezonu se tak budou v Lišově vzdáleném asi 13 kilometrů od Českých Budějovic hrát fotbalové zápasy na novém. Sportovci vybudují atletický ovál, fotbalové hřiště pro malý fotbal s umělým trávníkem, závlahu na velkém fotbalovém hřišti a novou tribunu pro diváky, která bude mít větší kapacitu, v zastřešené části budou sedačky pro 150 lidí.

Sportovní areál bude mít novou, 400 metrů dlouhou atletickou oválnou trať se dvěma přilehlými sprinterskými rovinkami. „Stávající trať je zarostlá, nerovná a prašná. Pohyb na ní začíná být pro sportovce nebezpečným,“ řekl předseda výboru SK Lišov Jiří Hart.

Hasiči budou mít v areálu novou zpevněnou plochu pro cvičení. Počítá se i s osvětlením areálu, oplocením a přivedením vodovodu. „Letos budou možná muset naši sportovci využívat jiná sportoviště v okolí, stavební práce zde začnou hned, jak vybereme dodavatele. Dokončení očekáváme do konce letošního roku,“ uvedl Hart. V budoucnu chce sportovní klub zrekonstruovat budovu v areálu, vznikne v ní zázemí pro sportovce s šatnami.

vkc dr

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3