Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Lipno nad Vltavou – největší lyžařská škola v České republice shání instruktory

Ve Skiareálu v Lipně nad Vltavou funguje největší lyžařská škola v České republice. Přes zimu zde bude vyučovat okolo 200 instruktorů. Její vedoucí Petr Chalupa momentálně shání asi polovinu z nich. Náborová kampaň odstartovala již na konci loňské sezony a řada z instruktorů na základě výborné zkušenosti podepsala smlouvu i na další sezónu i tak je potřeba, aby se přihlásila stovka učitelů lyžování. Pracovníci areálu již započali s přípravami na zimní sezonu, kdy instalují pojízdné koberce a chystají se na revizi lanovky.

V oblíbeném zimním areálu, který od prosince do dubna navštíví zhruba 180.000 lyžařů, není ale poptávka jen po instruktorech. „Zaměstnance potřebujeme i v dalších oborech. Například jako obsluhu lanových drah nebo do nově vznikajících gastronomických provozů,“ uvádí mluvčí Skiareálu Lipno Vojen Smíšek. V zimě tu vedle lyžařských instruktorů najde práci další zhruba stovka sezonních pracantů.

Práce lyžařského instruktora je ideální pro studenty nebo sezonní pracovníky, kteří si mohou užívat nejlepších podmínek v Jihočeském kraji. Mezi učiteli lyžování se tradičně objevují i hajní nebo bagristé, v řadách instruktorů je ale i pilot, letuška nebo rančer.

„Je to také ideální práce pro člověka, který si chce odpočinout od psychicky náročného povolání,“ uvedl vedoucí lyžařské školy Petr Chalupa.

Instruktor na Lipně si může vydělat až 220 korun za hodinu a odučit až deset hodin výuky denně. Instruktoři navíc do areálu nemusí dojíždět a mají možnost ubytování v nově opraveném hotelu. „Využívají zdarma saunu i bazén a mají příplatky na stravování. Součástí této práce jsou například také skipasy zdarma pro kamarády,“ upozornil na výhody lipenské lyžařské školy Petr Chalupa s tím, že samozřejmostí je firemní oblečení od renomované značky, jídlo nebo praní prádla.

Při rozhodování, zda se stát lyžařským instruktorem, nehraje podle Chalupy roli to, zda je zájemce vynikající lyžař. Základy jsou samozřejmě nutností, ale areál poskytuje i kurz zdarma, který zdokonalí lyžařské schopnosti každého zájemce a cílem kurzu je zisk licence Instruktora lyžování.

„Rozhodující v našem týmu je zodpovědnost a také schopnost jednání s lidmi. Lyžařské dovednosti dokážeme během úvodního kurzu zdokonalit na velmi dobrou úroveň,“ uvádí vedoucí lyžařské školy Petr Chalupa.

V lyžařské škole se za sezonu vystřídá 13.000 dětí. Z padesáti procent se jedná o Čechy, z dvaceti procent jsou to Holanďani. Zbytek jsou to Němci a Rakušani. Lyžovat se zde ale učili i Malajci, Izraelci, nebo Číňani. Rodiče tu nejvíce oceňují to, že sjezdovka v Lipně nad Vltavou není nebezpečná a děti se nikdy neztratí, protože se vždycky najdou dole pod kopcem.

„Nikdy nemůžou odejít jinudy. Jezdí k nám i bohatá klientela, které se s malými dětmi nelíbilo v Alpách,“ doplňuje Chalupa.

Loňskou historickou novinkou byly v lipenském areálu tzv. Skipatrola, jejímž úkolem je především dohled nad bezpečným provozem na sjezdovkách. Pomáhají například v případě úrazů, kdy zabezpečí místo nehody, aby nedocházelo k dalším kolizím. Jednotky, které na svazích poznáte podle jasně žluté bundy, jsou jedním z prvků, kterými lipenský skiareál posiluje bezpečnost při lyžování.

Tisková zrpáva

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3