Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Lipno nabídne turistům terénní cyklotrasu, jde o novinku

Lipno nad Vltavou (ČTK) – Rodinnou terénní cyklotrasu si budou moci v této sezoně premiérově vyzkoušet návštěvníci Lipna nad Vltavou. Pětikilometrová stezka pro horská kola vede lesem a z větší části mírně klesá. Není tedy pro cyklisty fyzicky náročná. Kromě toho mohou turisté v Lipně nad Vltavou opět navštívit atrakce, jako je Stezka korunami stromů nebo Království lesa. Novinářům to ve čtvrtek 18. května řekli zástupci společnosti Lipensko.

„Novou cyklotrasu nazýváme Floutrejl. Je to bezpečná stezka a určitá alternativa k asfaltovým trasám, jelikož ji tvoří přírodní materiál. Na Floutrejl doporučujeme speciální kola s odpruženou přední vidlicí, která nabízí klientům půjčovny na Lipně,“ uvedl mluvčí Lipenska Vojen Smíšek. Dodal, že sklon stezky je v průměru přibližně tři procenta.

Destinace v blízkosti lipenské vodní nádrže znají většinou lyžaři, kteří zde v zimě využívají služby místního areálu. Podle Smíška se však Lipensko stává vyhledávanou lokalitou i v letních měsících. „Poměr turistů je nyní zhruba 60 procent letní sezona a 40 procent zimní,“ řekl Smíšek.

Loni v oblasti Lipna nad Vltavou strávili turisté v ubytovacích zařízeních 470.000 nocí. Je to o 25.000 více než v roce 2015. „Měli jsme trochu obavy, co se stane v souvislosti s olympijským parkem Rio Lipno 2016. Nevěděli jsme, jaký to bude mít vliv na letní sezonu. Ale nakonec i díky parku byl loňský rok historicky nejúspěšnější, co se týče návštěvnosti,“ uvedl starosta obce Lipno nad Vltavou Zdeněk Zídek.

V minulosti lokalitu vyhledávali ve velké míře především turisté z Nizozemska. Podle Zídka se však tento trend mění. „Registrujeme podstatný nárůst turistů z Rakouska, Německa a samozřejmě i z Česka,“ řekl Zídek.

Terénní cyklotrasa Lipno. Foto: lipno.info

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3