Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Lipenský Spartan Race čeká rekordní účast. Závod v bahně má poprvé v historii zdolat i vozíčkář.

Rekordní účast očekávají organizátoři závodu Lipno Spartan Trifecta víkend. Sobota 22. září a neděle 23. září bude v Lipně nad Vltavou patřit extrémním závodům jehož součástí je například plazení v bahně, šplhání po laně, házení oštěpem na terč, běhání s pískem na zádech, zdolávání překážek… zkrátka hrozná dřina. Zajímavostí je i to, že závod chce poprvé v historii zdolat i vozíčkář.

Téměř osm tisíc závodníků se registrovalo, aby se o třetím zářijovém víkendu mohlo zúčastnit alespoň jednoho závodu, které zahrnuje program s názvem Lipno Spartan Trifecta víkend. Jedná se o dva dny plné adrenalinu, závodění v extrémních podmínkách, ale také překonávání svých možností.

„Pokud k tomu připočítáme doprovod a diváky, tak počítáme s tím, že se sem kvůli jedné akci sjede více než 10.000 lidí,“ uvedl tiskový mluvčí Lipna Vojen Smíšek.

Spartan Race je jedním z nejpopulárnějších závodů překážkového běhání v extrémních podmínkách na světě. Běží se za jakéhokoliv počasí a terén bývá velmi náročný. Závodníci se brodí bahnem, šplhají, přelézají, přeskakují a překonávají překážky, které pro ně připravují i profesionální vojáci. V centrální Evropě seriál ročně čítá 15 až 17 závodů, které se připravují nejen na našem území, ale i na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a Rumunsku. Spokojení s lipenskou epizodou jsou i samotní organizátoři.

„V rámci České republiky je to nejvíce lidí, co se nám na víkendový závod přihlásilo. Zvolili jsme lokalitu podle jedinečných přírodních podmínek, vynikajícího zázemí a ubytovacích kapacit. Podle ohlasů se všichni závodníci těší na Lipno,“ uvedl hlavní organizátor závodů Michal Kúkola.
„V roce 2017 bylo nejvíce lidí na jednom závodě v Kutné Hoře, tehdy se přihlásilo 5700 lidí,“ doplnil Kúkola. Podle něj se závodů Spartan Race účastní široká, ale věrná komunita lidí ¬– od doktorů, právníků, vojáků, stolařů. „Je to opravdu pestrá škála nejrozličnějších povolání. Jsou to všichni ti, kteří se snaží vyjít ze své komfortní zóny,“ uvedl.

Trasy jsou navrženy tak, aby byly atraktivní, jak pro samotné závodníky, tak i pro diváky. Ti budou mít možnost vidět překážky, které budou umístěny u Mariny, spodní a horní stanice lanovky a v blízkém okolí. Extrémně náročný bude Huricane Heat 12 hour, který je připravený pro 60 nejtvrdších závodníků, aby otestoval každou stránku jejich mentálních, intelektuálních a fyzických schopností.
„Rád bych pozval všechny z okolí, bude to nádherný víkend, kde se lidem splní mnoho cílů a snů,“ láká organizátor Kúkola. Součástí víkendu bude i projekt Cestazasnem. Jeho účelem je splnění velkého snu, kdy parta dobrovolníků pomůže handicapovanému sportovci absolvovat některý ze závodů.

Na trať nejnáročnějšího závodu se například chystá i Martin Zikmud, který se narodil s rozštěpem páteře, nehýbe dolními končetinami a „běhá“ pomocí francouzských holí. Na trati mu bude pomáhat jeho osobní trenér, který ho přes některé překážky bude muset přenést. „Hraji sledge hokej, trénuji ho, běhám a každý den sportuji. Nechci být tím, který doma brečí na gauči. Naučil jsem se se svým handicapem žít a vlastně bych ho už neměnil. Chci žít jako zdravý sportovec, překonávat překážky jako každý druhý,“ uvedl Zikmund.

Ale to není všechno. Vůbec poprvé se na trať vydá i závodník Petr Očenášek na invalidním vozíku.

22. září – SOBOTA

SPARTAN BEAST – minimálně 20km a minimálně 30 překážek. Součástí bude i výběh na Stezku korunami stromů.
Start: 8:00 a každých 15-30 minut vyběhne na trasu 250 závodníků.
Na start se postaví i Martin Zikmund – hendikepovaný sportovec, který se pokusí na čtvrtý pokus závod dokončit.

SPARTAN SPECIAL: závod pro děti s handicapem. Start závodu je v 11:00 hodin.
Celkový počet dětí je maximálně 20. Musí zdolat pro ně navrženou speciální trasu. Cílem je, aby se děti cítily jako jejich zdraví kamarádi.

Ve 12:00 odstartuje SPARTAN KIDS – překážkový závod pro děti ve věku 4-14 let. Děti jsou rozděleny do čtyřech věkových kategorií a jsou pro ně připraveny 3 trasy.

V sobotu v 19:00 odstartuje HH12HR – je to něco jako vojenský dril na 12 hodin, kde účastníci musí zdolávat různé úkoly. Je to velký test na psychiku a fyzičku každého přihlášeného. Maximální počet účastníků je 40.

23. září – NEDĚLE

SPARTAN SUPER -závod má 13km a minimum 25 překážek.
Start v 8:00 hod

SPARTAN KIDS – překážkový závod pro děti ve věku 4-14 let. Děti jsou rozděleny do čtyřech věkových kategorií a jsou pro ně připraveny tři trasy.

SPARTAN SPRINT – závod má minimálně 5 km a minimum 20 překážek.
Start 13 hodin.

Vojen Smíšek – manažer marketingu, PR
+420 604 689 294
vojen.smisek@lipno.info

Tisková zpráva

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3