Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Lídrem jihočeské kandidátky ČSSD zřejmě bude Ondřej Veselý

Jižní Čechy /AKTUALIZOVÁNO/ – Sociálním demokratům v Jihočeském kraji se rozpadla kandidátní listina do podzimních parlamentních voleb. O přízeň voličů se nebudou ucházet lídr kandidátky Stanislav Mrvka z Jindřichova Hradce, strakonický zastupitel Josef Eigner a primář českokrumlovské nemocnice Jindřich Florián. Hlavním důvodem je nesouhlas s definitivním vyškrtnutím bývalého hejtmana Jiřího Zimoly z posledního místa kandidátky, o které rozhodlo předsednictvo strany.

„Měl jsem zásadní výhrady k systému úprav kandidátek. Můj názor byl jednoznačný, chtěl jsem aby to byla záležitost rozhodování členské základny a ne sekretariátu. Když se k tomu přidaly nějaké zdravotní problémy, tak jsem se rozhodl s konečnou platností,“ řekl televizi Jéčko Stanislav Mrvka.

Novým lídrem kandidátky by se mohl zřejmě stát bývalý starosta Písku Ondřej Veselý. Toho odstoupení Floriána a Eignera nepřekvapilo, protože prý tento záměr avizovali delší dobu. S odstoupením Mrvky ale Veselý podle svých slov nepočítal.

„Lidsky to chápu, ale mrzí mě to, protože jsem ho hodně podporoval. Samozřejmě mi to trochu zavařil, ale budu to muset nějak zvládnout. Beru to jako jednu z možností, pokud by se jako lídr našel někdo mimo Jihočeský kraj, tuto variantu bych upřednostnil. Takto jsem to sdělil i grémiu strany,“ řekl Veselý televizi Jéčko.

Předsednictvo sociálních demokratů má schvalovat novou podobu kandidátní listiny ve čtvrtek 8. června.

Podrobnosti připravujeme do úterní zpravodajské relace.

Ilustrační foto. TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3