Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Lidem v Nových Hradech chybí lékárna. Pro léky musí dojíždět

Nové Hrady – V Nových Hradech na Českobudějovicku od začátku února není lékárna a místní lidé musí pro léky dojíždět do okolních měst.

Původní provozovatel jediné lékárny v Nových Hradech oznámil městu, že se chystá ukončit činnost. Smlouva byla nastavená tak, že bylo povinností provozovatele dodržet půlroční výpovědní lhůtu. I přes tuto skutečnost mu radnice ustoupila, a svolila s dřívějším ukončením smlouvy. Za předpokladu, že se podaří dříve sehnat nového provozovatele.

„V poslední lednový den nám magistra oznámila, že končí, a druhý den už bylo náhle zavřeno. Město se tak ze dne na den ocitlo bez lékárny,“ popisuje starosta Vladimír Hokr.

Nemocní lidé musí od začátku února cestovat pro léky převážně do 13 kilometrů vzdálených Trhových Svinů, kde jsou lékárny dvě. To představuje zátěž zejména pro starší lidi.

Město už při započetí výpovědní lhůty vyhlásilo výběrové řízení na nového provozovatele a teď přišlo s dobrou zprávou.
„Lékárnu bude provozovat společnost, která byla městem vybrána jako nejvhodnější kandidát. Provozuje už lékárnu na poliklinice v Trhových Svinech na poliklinice,“ říká starosta Hokr.

Radní města oficiálně schválili nového provozovatele na svém zasedání 15. února. Starosta potvrdil, že teď bude tlačit na to, aby lékárna byla co nejdříve v provozu.

Lékárna v Nových Hradech. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3