Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Lidé z Krumlova rozhodli, že město postaví hřiště i vstup do řeky

Český Krumlov 11. prosince (ČTK) – Lepší hřiště, vstup do Vltavy i dopravní studie vzniknou příští rok v Českém Krumlově z participativního rozpočtu, díky němuž lidé sami určili, na co dá radnice peníze. Město na projekty vyčlenilo půl milionu korun, přišlo 60 návrhů, hlasovalo 215 lidí. Město podpoří deset projektů. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Petra Nestávalová. V Krumlově mají takzvaný participativní rozpočet poprvé.

Do finále postoupilo 25 projektů z osmi městských částí. Na projekty dá město 500.000 korun, dalších 50.000 korun dostane v příštím ročníku městská část Nové Dobrkovice, kde hlasovalo nejvíc, 5,26 procenta obyvatel. „Občané projevili zájem, což pro město znamená, že budeme dál v projektu pokračovat, a počítáme i s postupným navyšováním peněz,“ uvedl místostarosta Josef Hermann (KDU-ČSL). V Krumlově žije asi 13.000 lidí.

Za 100.530 korun se rozšíří herní a odpočinkové zóny na sídlišti Plešivec. V Domoradicích vznikne dopravní studie k přechodu křižovatky na náměstíčko. Obyvatelé Horní Brány budou mít stůl s lavičkami, příspěvek dostane i sousedská slavnost. V Novém Spolí rozhodli lidé o tom, že budou mít vstup do Vltavy.

Lidé z Nádražního předměstí podpořili přestavbu dětského hřiště, bude to za 92.890 Kč. V prostoru kina Luna vznikne mlhoviště. „To je konstrukce, která vytváří mlhu, kde se mohou obyvatelé v parných dnech osvěžit,“ řekla mluvčí. V Nových Dobrkovicích si lidé přáli odpočinkové místo u potoka. Čtvrť ale čeká příští rok rozsáhlá rekonstrukce vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení a silnic i chodníků, projekt tedy vznikne až následně.

Jedinou lokalitou, kde žádný projekt nebude, je Slupenec. Návrhy z této části nesplňovaly podmínky, mnohonásobně převyšovaly částku pro tuto oblast, nebyly ani v souladu s územním plánem. Částka pro Slupenec se přesune do příštího ročníku tohoto rozpočtu.

vkc kš

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3