Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Lidé ve Strakonicích diskutovali o dopravě na Velkém náměstí

Strakonice – Jak oživit centrum města, zajistit více parkovacích míst a zamezit pouhému tranzitu přes náměstí? Právě tato témata byla předmětem veřejné diskuse o dopravních úpravách na Velkém náměstí ve Strakonicích.

Setkání místních lidí se starostou se uskutečnilo minulý čtvrtek 23. února. Zúčastnilo se ho téměř 50 lidí.

Mluvčí radnice Markéta Bučoková zmínila, že účastníci vyjádřili přání jak zachování klidové zóny náměstí, tak naopak zvýšení pohybu na náměstí. „A to například výstavbou atraktivního obchodního domu s parkovacími místy,“ řekla mluvčí.

Starosta Břetislav Hrdlička doplnil, že nad budoucí podobou strakonického náměstí bude jednat vedení města s poradním sborem architektů. Možnou variantou je i spolupráce se studenty oborů architektury.

Rozhodně se nejedná o věc, která by byla vyřešena v rámci několika schůzek, je důležité zvažovat možné varianty dalšího postupu s přihlédnutím jak k ekonomické situaci města, tak k obslužnosti obyvatel a návštěvníků“, dodal starosta Hrdlička.

Velké náměstí Strakonice. Foto: mapy.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3