Jsme všude na jihu Čech.

DM   Servis CB

Lidé v Č. Krumlově poslali díky aplikaci 1300 hlášení o závadách

Český Krumlov 29. ledna (ČTK) – Prostřednictvím webové aplikace na hlášení závad přijalo město Český Krumlov od srpna 2013 od obyvatel téměř 1300 podnětů. Nejvíc se jich týkalo děr na silnicích, chodnících či poškozených laviček. Město nyní přišlo s inovací a přidalo i mobilní aplikaci dostupnou pro chytré telefony s operačním systémem Android, iOS nebo Windows. Celý systém lidé nyní najdou pod názvem Hlášení závad – Dej tip. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Petra Nestávalová.

„Od spuštění (v srpnu 2013) jsme přijali téměř třináct set hlášení. Nejvíc podnětů se týká výtluků na silnicích a chodnících, poškozených laviček, kontejnerů nebo nefunkčního veřejného osvětlení,“ uvedl tajemník městského úřadu Radim Rouče.

Modernizovaný systém nabízí zaslání tipu dvěma způsoby – prostřednictvím mapové aplikace dostupné na webu, nebo s využitím mobilní aplikace. Uživatelé mohou zasílat hlášení formou fotografie s doplňujícím komentářem upozorňujícím na závady. Člověk označí místo v mapě, vybere kategorii závady, doplní popis a případně nahraje fotografii poškozené věci. Pak už jen zadá kontrolní kód pro ověření.

Závady automaticky dorazí na odbory a odpovědným úředníkům, kteří je dále řeší. Stav hlášení se v databázi průběžně aktualizuje podle toho, v jakém stavu daný problém je. Počet hlášení je podle mluvčí meziročně podobný. „Je to oblíbená aplikace, využívá se docela dost,“ řekla.

Město Český Krumlov s 13.000 obyvateli má letos schodkový rozpočet s výdaji 355 milionů korun a příjmy 341 milionů. Deficit pokryje z kontokorentního úvěru.

vkc hj

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png