Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Lidé s epilepsií boří mýty – vyrážejí na triatlon

„EPPI vodácký triatlon je českou variantou kalifornského EPPIE’S GREAT RACE. Vzhledem k tomu, že místo klasického plavání je jednou z disciplín triatlonu pádlování na lodi, mohou se závodu zúčastnit také lidé s epilepsií,“ říká za spoluorganizátory MUDr. Hana Foitová ze společnosti UCB s.r.o. Pohybu chtivé účastníky čeká běh na 3 kilometry, 10 kilometrů jízdy na kole a 2 kilometry pádlování.

Závod odstartuje 28. 9. ve 13 hodin. Soutěží se jak v kategorii jednotlivců, tak družstev a hodinu před hlavním závodem si zazávodí i děti. Současně mohou lidé na akci s odborníky diskutovat o epilepsii a životě s ní a dozvědět se více o poskytování první pomoci při epileptickém záchvatu. Děti se kromě sportovního klání dočkají zábavného programu v podobě malování na obličej a dozví se užitečné informace na stánku Českého červeného kříže. Závodníci se mohou přihlašovat k závodu od 10 hodin přímo ve Vlkovské pískovně nebo s předstihem na webové stránce www.vodackytriatlon.cz.

Tváří letošního ročníku je herec a moderátor Dalibor Gondík, který sám epilepsii má a přitom náruživě sportuje. „Denně běhám, jezdím na kole a občas i plavu. V zimě lyžuji a bruslím. Tančím a skáču na divadle. Snažím se, samozřejmě v rámci dodržování režimu a po dohodě s mým lékařem, prostě normálně žít,“ popisuje s úsměvem a doplňuje: „A triatlon jako disciplínu obdivuji a ty, kteří ho absolvují s onemocněním, dvojnásob. Držím všem palce, ať se ve zdraví a s krásným pocitem dostanou do cíle.“

Spolek EpiStop přispěje každému pacientovi s epilepsií, který přijde závodit, 500 Kč na náklady spojené s jeho účastí, jako je registrace, doprava a strava. Výtěžek ze startovného poputuje na pomoc 4,5letému Míšovi, chlapci s epilepsií, který potřebuje operaci mozku. Přispět jeho rodině může každý, a to na účet občanského sdružení EpiStop číslo 111165369/0800 a do zprávy pro příjemce napsat Míša.

Chronickou epilepsii v aktivní fázi má v České republice přibližně 80 000 lidí. Dalších nejméně 160 000 osob se někdy pro epilepsii léčilo nebo stále léčí, ale jsou více než 5 let v klidové fázi.
Na to, že lidé s epilepsií mohou aktivně sportovat a žít kvalitní život, chtějí odborníci upozornit v rámci Národního dne epilepsie, který připadá na 30. září.

Tisková zpráva

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3