Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Lidé na Červené Lhotě mohou vidět nové látkové tapety

Červená Lhota (ČTK) – Turisté mohou od této sezony obdivovat podobu interiéru zámku Červená Lhota z počátku 20. století. Součástí obnovy byla například instalace látkových tapet v salonu východního křídla. Návštěvníci nyní mohou vidět zámek v podobě, v níž objekt obývali poslední majitelé. šlechtický rod Schönburg-Hartenstein. Novinářům Červenou Lhotu ukázal kastelán Tomáš Horyna.

„Dosavadní tapety byly ze 70. let a vůbec nerespektovaly původní barevné ladění ani původní vzorce,“ uvedl Horyna. Jak tapety vypadaly, prozradily až závěsové tyče, na nichž zůstaly původní vzorce.

Kromě toho Červená Lhota získala do řady pokojů v prohlídkové trase nábytek, který kdysi na zámku byl. Národní památkový ústav jej má vypůjčený z jiných institucí, jako jsou muzea, farnosti nebo zámky.

Obnova Červené Lhoty, která se dotkla prvního patra zámku, trvala několik měsíců. Ale příprava na celý projekt, jehož náklady činily přibližně půl milionu korun, začala už téměř před dvěma lety. Zámek, jenž je známý například z pohádek Zlatovláska nebo O štěstí a kráse, loni navštívilo 80.000 lidí. „Věříme, že nyní Červená Lhota přiláká ještě více lidí. Přál bych si, aby si jej v této sezoně prohlédlo aspoň 90.000,“ uvedl zástupce kastelána Roman Dáňa. Národní památkový ústav na letošní rok ještě plánuje odbahnění zámeckého rybníka.

Červená Lhota. Foto: vyletnik.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3