Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Letošní festival Třeboňská nocturna nabídne šest koncertů

Třeboň 25. června (ČTK) – Letošní 15. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Třeboňská nocturna nabídne od 9. do 14. července v různých historických prostředích šest koncertů. Mimo jiné na něm vystoupí klavírista Martin Kasík, houslistka Olga Šroubková nebo sólisté moskevského Velkého divadla Veronika Džiojevová a Alexej Tatarincev. Programem posluchače provede Martina Kociánová. ČTK o tom za vedení festivalu informovala Irma Mrázková.

„První den festivalu tradičně patří naší hudební budoucnosti. Představí se žáci a absolventi Základní umělecké školy v Třeboni, jejíž žáci se stále častěji umisťují na předních místech v řadě hudebních soutěží,“ sdělila Mrázková.

Slavnostní zahájení festivalu na zámku Třeboň obstará skupina Belfiato Quintet složená z mladých hudebníků, členů prestižních orchestrů jako Česká filharmonie či Pražská komorní filharmonie. O den později v zrekonstruovaném interiéru Divadla J. K. Tyla přivítají českého klavíristu Martina Kasíka. V jeho podání zazní skladby Fryderyka Chopina, Modesta Petroviče Musorgského i dalších skladatelů.

Houslistka Olga Šroubková, která je vítězkou soutěže Pražského jara 2017 a dalších prestižních soutěží doma i v zahraničí, vystoupí spolu s violoncellistou Eduardem Šístkem 12. července na zámku s programem ze skladeb Maurice Ravela, Josepha Haydna, Reinholda Gliéra a dalších skladatelů. Páteční program pak bude věnován žánrové změně. V historickém prostoru bývalých Tereziánských kasáren, nyní městského úřadu, vystoupí v programu nazvaném Napříč hudebními žánry – od klasiky přes rockové balady, muzikály až po filmovou hudbu Michaela Gemrotová a Marian Vojtko, kteří jsou ve vědomí posluchačů známí především jako muzikáloví představitelé hlavních rolí.

Závěrečný koncert je pravidelně věnován poctě Emě Destinnové a zazní na něm operní skladby, ve kterých umělkyně vystupovala. Ke spolupráci byli přizváni Veronika Džiojevová a Alexej Tatarincev, kteří jsou sólisty Velkého divadla v Moskvě a častými hosty největších světových scén. Pozvání přijali i dirigent Národního divadla v Praze Jan Chalupecký a Jihočeská filharmonie.

jir ktp

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3