Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Ledovku na silnicích řidiči zvládají. Bourali, ale bez vážných zranění

Jižní Čechy – Nová vlna ledovky na silnicích v kraji se zatím obešla bez vážnějších dopravních problémů. Třeba ve čtvrtek řešili hasiči čtyři nehody, všechny se obešly bez vážnějších zranění.

Mluvčí hasičů Vendula Matějů řekla, že s nutností vyproštění zraněných lidí byla ohlášena třeba nehoda kamionu v obci Temešvár na Písecku. Když hasiči přijeli na místo, řidič byl venku z auta a neměl viditelné známky zranění. Jeho vyprošťování tak nebylo nutné.

„Z kamionu, který zůstal nebezpečně nakloněný, vytékaly provozní kapaliny. Zasahující hasiči zabránili dalšímu úniku provozních kapalin a zároveň zajistili návěs kamiónu proti pádu do příkopu,“ popsala mluvčí.

O pár desítek minut později vyráželi hasiči k nehodě u obce Kučeř na silnici z Mirotic do Milevska na Písecku. Řidič osobního auta narazil zezadu do náklaďáku. „Profesionální hasiči ze stanice Milevsko nejprve zajistili, aby z nádrží aut nevytékaly již žádné provozní kapaliny. Po zadokumentování nehody policisty hasiči osobní auto zpod kamiónu vyprostili,“ uvedla mluvčí.

Další nehody se staly u Cehnic na Strakonicku a Soběslavi na Táborsku. I tady účastníci vyvázli bez větších problémů.

Nehoda u obce Kučeř. Foto: HZS JčK

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3