Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Lanovku Lipno Express čeká nejrozsáhlejší oprava za 5 let

Skiareál Lipno čeká od pondělí 22. 10. největší oprava lanovky za posledních pět let. Projde jí lanová dráha Lipno Express, kde proběhne výměna některých klíčových komponentů.

„Lanovka prochází pravidelnou údržbou, která se řeší každý rok. Mimo to provádíme výměnu důležitých komponentů, která se dělá vždy po několika letech provozu. Jedná se například o kladkové baterie, frekvenční měniče nebo pojízdný koberec na nástupu lanovky. Čekají nás také běžné práce a zátěžové zkoušky,“ jmenuje provozní ředitel lyžařského Petr Dušek.

Odstávka lanové dráhy začne v pondělí 22. října, rozjede se začátkem zimní sezóny. Přesný termín bude známý podle vývoje počasí a teplot pod nulou. „Podle mnoha meteorologických ukazatelů i celé řady lidových pranostik a pověr očekáváme letos brzký příchod zimy,“ usmívá se tiskový mluvčí lyžařského areálu Smíšek.

Skiareál Lipno letos investuje do oprav lanovky i dalšího vybavení souvisejícího s přepravou lyžařů více než tři miliony korun.

„Odstávka lanovky nijak neomezí provoz lipenských atraktivit. Na Stezku korunami stromů i do Království lesa se hosté dostanou pravidelným Stezkabusem, nebo pěší trasou, “ uvádí Vojen Smíšek. Stezka je v provozu celoročně a Království lesa ukončí sezonu 31. 10.

Firma Lipnoservis bude v zimě pro obsluhu lanovky potřebovat asi pět brigádníků. Momentálně se na rekonstrukci vedle lipenských zaměstnanců podílí i odborníci z firmy Doppelmayr.

Tisková zpráva

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3