Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Kvůli rekonstrukci se na tři roky zavřelo strakonické muzeum

Strakonice 1. července (ČTK) – Kvůli rozsáhlé rekonstrukci za 120 milionů korun se dnes na tři roky uzavřelo pro veřejnost strakonické muzeum středního Pootaví. Projekt počítá s přestavbou interiéru objektu i změnou stálých expozic. Dnes bylo muzeum před začátkem rekonstrukce otevřeno naposledy. ČTK o rekonstrukci řekla ředitelka muzea Ivana Říhová.

Muzeum se nachází v hradním paláci. „Stavební úpravy se budou týkat Bavorského paláce s věží Jelenkou, kde je umístěno muzeum, budovy bývalého děkanství s kapitulní síní a ambitem a spojovacího krčku mezi prvním a druhým nádvořím,“ uvedla Říhová. Dodala, že doposud místnosti nebyly vytápěny. Součástí rekonstrukce je proto i instalace podlahového topení.

„Bez vytápění byl provoz omezen jen na dobu letních měsíců,“ uvedla ředitelka.

Novou podobu získají i stálé expozice, které jsou rozděleny do pěti hlavních tematických okruhů. Jedná se o textilní výrobu, výrobu motocyklů, zbraní a dalších průmyslových výrobků ČZ, a dudáckou a loutkářskou tradici. Všechny tyto oblasti jsou spojeny se Strakonicemi. „V prostorách bývalé komendy maltézského řádu vznikne zcela nová a v České republice jediná expozice věnovaná historii a současnosti maltézského řádu ve spojení s historií města,“ řekla Říhová.

Zřizovatelem Muzea středního Pootaví je Jihočeský kraj. Roční rozpočet muzea se pohybuje kolem 13 milionů korun. Muzeum spravuje i Hoslovický mlýn. Jde o areál nejstaršího zachovaného vodního mlýna na území České republiky.

rek sd

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3