Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Kvůli chřipce se pro návštěvy uzavřela nemocnice v J. Hradci

Český Krumlov/Jindřichův Hradec 25. ledna (ČTK) – V Jihočeském kraji se kvůli rozšíření chřipkových onemocnění uzavírají pro návštěvy další dvě nemocnice. Lidé nesmí od dneška navštěvovat hospitalizované v Českém Krumlově a od soboty v Jindřichově Hradci. Stejný zákaz platí v Českých Budějovicích a od soboty se bude toto nařízení týkat i strakonické nemocnice. ČTK to řekla mluvčí společnosti Jihočeské nemocnice Iva Nováková. Kvůli chřipce jsou pro veřejnost uzavřeny rovněž českobudějovické domovy pro seniory Máj a Hvízdal.

„V Českém Krumlově a Jindřichově Hradci proto platí režim jako v Českých Budějovicích. Návštěvy ve výjimečných případě a na nezbytně nutnou dobu povoluje pouze primář daného oddělení nebo ošetřující lékař,“ uvedla Nováková.

Podle poslední statistiky připadá nyní v Jihočeském kraji 1473 pacientů s chřipkovými chorobami na 100.000 obyvatel. Znamená to, že stav se blíží k hranici chřipkové epidemie. Novou statistiku onemocnění zveřejní hygienici v pátek.

rek dr

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3