Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Kvůli chřipce se pro návštěvy uzavře prachatická nemocnice

Prachatice 6. února (ČTK) – Kvůli zvýšenému výskytu chřipky se pro návštěvy od středy uzavře prachatická nemocnice. Stane se tak osmou nemocnicí v Jihočeském kraji, kde platí toto nařízení. V regionu je už druhý týden chřipková epidemie a na 100.000 obyvatel připadá 1981 nemocných. Zákaz návštěv v prachatické nemocnici platí do odvolání, řekla novinářům mluvčí společnosti Jihočeské nemocnice Iva Nováková.

„V prachatickém regionu nemocnost výrazně vzrostla, proto jsme nuceni se k zákazu uchýlit,“ uvedl ředitel prachatické nemocnice Michal Čarvaš. Počet nemocných podle něj narůstá i mezi zaměstnanci nemocnice.

Zákaz se nebude vztahovat na případy přítomnosti otce u porodu. „Pokud bude otec zdráv a rodička bude chtít jeho přítomnost u porodu, tak mu ji v naší porodnici umožníme, aby o tento vzácný okamžik nepřišel,“ dodal Čarvaš.

Kvůli chřipce nesmí návštěvy do nemocnic České Budějovice, Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Strakonice, Tábor, Dačice a Volyně. Od začátku roku hlásí jihočeští lékaři devět závažných případů chřipky typu A i B. Tito lidé museli být hospitalizováni na jednotkách intenzivní péče nebo na oddělení ARO s umělou plicní ventilací; tři z nich zemřeli.

rek abz

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3