Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Krumlovský masopust nabídne kejklíře i masky inspirované Goyou

Český Krumlov – Pestrobarevný průvod masek, pouliční kejklíři a muzikanti, dobré jídlo a pití. Tradiční masopustní veselí zažijí obyvatelé a návštěvníci Českého Krumlova. A to od soboty 25. února do úterý 28. února.

Mluvčí radnice Petra Nestávalová popsala, že masopust odstartuje v sobotu tradiční masopustní veselicí v pivovarské restauraci Eggenberg.

„Kdo má rád tradiční lidovou zábavu, určitě by si ji neměl nechat ujít. Můžete se těšit na zabijačkové hody s ochutnávkou specialit, opékání buřtů na pivovarském dvorku, pro děti je také připraven dětský koutek. K tanci a poslechu zahraje oblíbená českokrumlovská kapela Nakřáplý šišky,“ popsala mluvčí.

Sobotní program zpestří i doudlebští koledníci, kteří vyrazí ve 14 hodin od městského divadla, projdou městem a nakonec se zapojí do veselice v restauraci Eggenberg.

V úterý 28. února v 16 hodin vyrazí do ulic tradiční masopustní průvod žáků. Vycházet bude od základní umělecké školy v Kostelní ulici.

„Koleda žáků Základní umělecké školy v Českém Krumlově, studentů Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České, muzikantů, výtvarníků a občanů města rozveselí a pobaví návštěvníky zábavným programem,“ dodala mluvčí s tím, že žáci výtvarného oboru ZUŠ připravují 70 nových masek na téma Spánek rozumu plodí příšery, které je inspirováno dvojím výročím španělského malíře Francisca Goyi.

Letos uplyne již deset let od konání prvního průvodu masek v Českém Krumlově. Při té příležitosti se v únoru ve školní galerii SUPŠ v Klášterech Český Krumlov uskuteční výstava fotografií a artefaktů z minulého 10. ročníku Masopustního průvodu.

Masopust. Foto: Lubor Mrázek, ckrumlov.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3