Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Krumlovská nemocnice má nejmodernější vany na vodoléčbu

Český Krumlov – Pacienti krumlovské nemocnice se rehabilitují v nových vanách, zmodernizovaná vodoléčba má být mnohem efektivnější.

„Nová zařízení jsou v jednotlivých detailech modernější, odpovídající současným trendům a možnostem a pochopitelně i výrazně ekonomičtější,“ popisuje Emanuel Dvořák, primář rehabilitačního centra.

Díky modernizaci léčebny dokáží zdravotníci poskytnou až několik stovek procedur měsíčně.

Centrum je vybaveno dvěma vanami, perličkovou koupelí spojenou s vířivkou, ale také vanou na podvodní masáže a zařízením k rehabilitaci horních i dolních končetin.

„Máme tady nové vany, ve kterých máme novou filtrovanou vodu, což jsme dříve nemívali, pacienti se tady léčí s pohybovými záležitostmi, takže používáme teploty vody od 35 – 37 stupňů,“ doplňuje Olga Zvonařová, vrchní sestra rehabilitačního centra.

Vodoléčbu v českokrumlovské nemocnici využívají pacienti v rámci rehabilitace. Vhodná je ale například i pro pacienty v rekonvalescenci. „Jsou to pacienti především poúrazoví , pacienti s různými poruchami pohybového aparátu, ale nejen to, je to dobré jako příprava nebo relaxace pro pacienty se stresovými poruchami a podobně,“ doplňuje primář Emanuel Dvořák.

Nemocniční rehabilitace funguje  jako služba pro lůžková oddělení,ale zajišťuje i péči pro ambulantní pacienty celého Českokrumlovska i pro řadu pacientů mimo okres.

Vodoléčba nyní poskytuje rehabilitační proceduru s větším komfortem a efektem.

wellness-vysocina-svratka
Ilustrační snímek. Foto: www.hotel-svratka.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3