Jsme všude na jihu Čech.

G-Car České Budějovice

Krumlov si neví rady s kolapsy v dopravě. Napomoci má nová studie

Český Krumlov – Téměř nepropustné silnice a nekonečné kolony aut. Tak zná Česky Krumlov především v letní sezóně snad každý. Nad tím jak problémy s dopravou vyřešit si radní lámou hlavu dlouhá léta. Problém by podle nich mohla vyřešit nová dopravní studie.

Jejím cílem je návrh, jak v Krumlově řešit dopravu ve všech oblastech. Tedy cyklistickou, autobusovou, silniční, městskou, veřejnou i pěší,“ vysvětluje místostarosta Josef Hermann.

Firma, která pro město koncepci zpracovává, v těchto dnech prostřednictvím dotazníků zjišťuje jaké, dopravní prostředky lidé využívají a hlavně kde parkují. Zajímají se ale i o systém jednosměrek a celkovou průjezdnost jednotlivými ulicemi, a to nejen v historickém centru města.

Součástí průzkumu je i měření dopravní hustoty kamerovým systémem.

Obyvatelé Krumlova musejí počítat s tím, že obdobný průzkum se uskuteční ještě příští rok v červenci. Tedy v období, kdy je dopravní situace ve městě nejvíce kritická.

Zastupitelé věří, že zmapováním dopravy se městu konečně uleví. Výsledky průzkumu by měli znát koncem příštího roku a na jejich základě se rozhodnou pro nejvhodnější řešení.

 „Zjistíme, jestli Krumlov může být průjezdný za stávající situace nebo po nějakých menších dopravních opatřeních nebo jestli budeme muset uvažovat o obchvatu,“ dodává místostarosta Hermann.

Další možnosti je i tunel ve skále. Pro ten je už projekt delší dobu vytvořen, ale zatím nebyl uskutečněn.

Ilustrační snímek. Foto: Autoweb.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png