Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Krumlov bude mít schodkový rozpočet, opraví hřbitov i stadion

Český Krumlov 21. prosince (ČTK) – Město Český Krumlov s 13.000 obyvateli bude mít příští rok schodkový rozpočet s výdaji 355 milionů korun a příjmy 341 milionů. Deficit pokryje z kontokorentního úvěru. Rozhodli o tom dnes zastupitelé, řekla ČTK mluvčí radnice Petra Nestávalová. Město příští rok chystá opravy hřbitova či bazénu a dokončí nový terminál na autobusovém nádraží. Celková přestavba areálu nádraží potrvá až do roku 2019, odhad nákladů činí 90 milionů.

Pro rozpočet hlasovalo všech 19 přítomných zastupitelů, čtyři chyběli. „V běžném rozpočtu vzrostly daňové i nedaňové příjmy,“ řekl místostarosta Josef Hermann (KDU-ČSL). Podstatně stoupl výběr parkovného díky zvýšení nájemného, z daňových příjmů má Krumlov meziročně o 20 milionů víc. Část peněz dá město na vyšší mzdové náklady. „ČSAD České Budějovice po nás chce půl milionu navíc jenom z titulu mezd,“ doplnil Hermann.

Příští rok město spustí dvě významné investiční akce za 70 milionů, které chce financovat ze čtyřicetimilionového úvěru, jejž si vezme. Sníží energetickou náročnost budovy městského úřadu, investice se blíží 40 milionům. Druhou akcí bude rekonstrukce hřbitova, objekty i cesty jsou v kritickém stavu. Podle Hermanna je to veliký dluh k vlastnímu majetku.

„Nejprve se pustíme do objektů, které jsou v žalostném stavu. Smuteční místnost a nakládání s mrtvými je něco, co jsme se rozhodli řešit zásadním způsobem,“ řekl místostarosta. Návrh, jak by měly budovy vypadat, připraví architektonická kancelář. V kritickém stavu je i systém cest. Rekonstrukce potrvá tři roky.

Mezi hlavní investice příštího roku řadí místostarosta rekonstrukci inženýrských sítí ve čtvrti Nové Dobrkovice za 23 milionů, nástavbu mateřské školy Za Nádražím za deset milionů či zateplení bytového domu Lipová za 8,5 milionu. Dvanáct milionů bude stát dokončení pláště zimního stadionu. Za milion korun vznikne nové dětské hřiště na sídlišti Plešivec. O 700.000 korun zvýšila radnice granty pro kulturu, sport, sociální oblast a volnočasové aktivity, na které dá město 13,7 milionu.

Chystá se i oprava třídy Míru od vlakového nádraží po bývalý hotel Vyšehrad. Milion korun dá radnice na podzemní kontejnery. „Máme dvě kontejnerová hnízda, u DDM a u pivovaru, budeme se snažit další hnízdo udělat pod prodejnou Jednota na Horní Bráně a připravovat nějaké podzemní kontejneřiště na sídlištích,“ řekl Hermann.

Město má novou dopravní koncepci i strategii rozvoje cestovního ruchu, během prvního čtvrtletí 2018 bude mít první verzi nového územního plánu. Radnice si nechá zpracovat analýzu, jak modernizovat bazén.

vkc ver

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3