Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Kriminalisté zveřejnili videozáznam s útočníky z Lipenské ulice

České Budějovice – V minulém týdnu jsme ve vysílání televize Jéčko krátce informovali o napadení dvojice mužů v českobudějovické Lipenské ulici. Policie ve čtvrtek zveřejnila k případu nové poznatky.

Se zraněním hlavy a těžkým pohmožděním kotníku skončili v českobudějovické nemocnici dva muži, které v prosinci napadla dvojice agresorů v širším centru krajského města. Policie ve čtvrtek poskytla televizi Jéčko záznam z bezpečnostní kamery, který zachycuje dění na místě činu těsně před napadením.

K útoku došlo v pátek 2. prosince před půlnocí před domem číslo popisné 25 v Lipenské ulici.

Jak jsme už uvedli dříve, pachateli jsou dva asi pětadvacetiletí mladíci bílé pleti v tmavém oblečení. Jejich útok nemusel přijít tak neočekávaně, jak policistům tvrdili poškození. Ze záznamů kamery je totiž zřejmé, že poškození i útočníci spolu nejprve mluví přes ulici. K agresi došlo až po ostré výměně názorů, kterou dost možná odstartovali právě poškození. Policie proto stále hledá svědky.

„Kriminalisté doplnili záznam z kamer, kde jsou vidět dva pravděpodobní útočníci. Žádáme kohokoliv, kdo by je poznal nebo nám mohl pomoci zjistit jejich totožnost, aby se ozval policistům,“ řekl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Za stěžejního svědka považuje policie muže, jehož podobu rovněž zaznamenala kamera. Je velmi pravděpodobné, že tento chodec incident viděl anebo by alespoň mohl znát směr útěku pachatelů.

„Záchranáři oba poškozené na místě ošetřili a oba byli se zraněním převážně v oblasti hlavy, pohmožděninami a tržnými ranami převezeni do traumatologické ambulance v Českých Budějovicích. Jeden z mužů měl rovněž poraněnou nohu,“ doplnila mluvčí záchranné služby Petra Kafková.

Policie kvalifikovala napadení jako zločin ublížení na zdraví a přečin výtržnictví. Pokud se jí podaří útočníky dopadnout, hrozí jim až tříleté vězení.

Pokud jste incident viděli nebo útočníky poznáváte, zavolejte na linku 158. 

Videozáznam najdete v reportáži ve zpravodajské relaci TV Jéčko ze dne 19. ledna 2017 na www.tvjecko.cz

Svědek z Lipenské ulice. Foto: Policie ČR
Útočníci z Lipenské ulice. Foto: Policie ČR

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3