Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Řidiči, který úmyslně boural do policistů, hrozí až 12 let vězení

Dačice – Z násilí proti úřední osobě, ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci obvinili kriminalisté 30letého muže, který 16. listopadu úmyslně naboural do policejního auta v Dačicích na Jindřichohradecku. Nehodě předcházel mužův telefonát na linku 158, ve kterém oznamoval, že “ se chce zabít, že bude ruská ruleta, že to napálí do první čerpací stanice na cestě…“ (viz audiozáznam)

Jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner řekl, že policisté vyhodnotili výhrůžky jako reálné a nebezpečné. Ihned tak začali po muži i vozidlu pátrat.

„Obviněný skutečně dojel k čerpací stanici u Dačic, kde s vozidlem porazil dopravní značku. To jej však nezastavilo a vjel s vozem zpět na silnici. Následně s neosvětleným vozem přejel do protisměru a v plné rychlosti čelně narazil do vozu přijíždějící policejní hlídky z obvodního oddělení Dačice,“ popsal mluvčí.

Oba členové hlídky utrpěli při nehodě zranění, oba se dosud léčí. Řidič útočník si při nehodě poranil plíce. Policisté zároveň zjistili, že byl opilý, v krvi měl přes promile alkoholu. Na autech vznikla škoda za 200 tisíc korun.

Kriminalisté vyšetřují muže na svobodě. Při prokázání viny a odsouzení mu hrozí tři roky až 12 let vězení.

Nehoda u Dačic. Foto: Policie ČR

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3