Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Kriminalisté objasnili krádež tří bicyklů za půl milionu korun

Křišťanovice – Krádež tří speciálně upravených jízdních kol Storck Rebel 7, Strorck 029 a Giant za téměř půl milionu korun objasnili prachatičtí kriminalisté. Bicykly zmizely v roce 2014 v kempu v Křišťanovicích při závodech Xterra. Krádež má na svědomí 25letý recidivista z Ústeckého kraje s komplicem, jehož totožnost policisté zatím neznají.

Policejní mluvčí Martina Joklová popsala, že kriminalisté zadrželi pachatele v Dolním Dvořišti na Českokrumlovsku. Spolupracovali přitom s rakouskými kolegy.

„Jízdní kola, která byla s největší pravděpodobností prodána, se přes veškerá opatření prozatím vypátrat nepodařila,“ řekla mluvčí.

Kriminalisté obvinili muže z krádeže. Je stíhaný na svobodě, pokud ho soud uzná vinným, hrozí mu až pětiletý pobyt ve vězení.

„Obviněný se trestné činnosti dopouštěl již v minulosti, a to nejen na území České republice, ale i v jiných zemích Evropy,“ dodala Martina Joklová.

Jedno z ukradených kol. Foto: Policie ČR

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3