Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Kriminalisté dopadli údajné pachatele brutální loupežné vraždy

Horusice – Významný pokrok při vyšetřování dvojnásobné loupežné vraždy v Horusicích na Táborsku zaznamenali jihočeští kriminalisté. V pátek 24. března zadrželi v Jihomoravském kraji dva muže ve věku 37 a 33 let z Maďarska a Ukrajiny a obvinili je z toho, že před rokem a půl přepadli rodinnou firmu Hadrávkových, která vyrábí součástky na historické motocykly. Po brutálním útoku zůstalo na místě sedm zbitých lidí. Dva z nich později podlehli v nemocnici těžkým zraněním hlavy.

„Kdesi odzadu od polí přišli útočníci a koho potkali, toho zneškodnili, svázali a zmlátili. Pak si přišli pro peníze a zase zmizeli do tmy,“ vzpomíná oběť přepadení Martin Hadrávek.

On sám utrpěl při útoku těžký otřes mozku. Po fyzické stránce se zotavil během pár týdnů, psychické následky si ale zřejmě ponese až do konce života. Zprávu o zadržení pravděpodobných útočníků přijímá se smíšenými pocity.

„Mně to v ničem nepomůže, život jim (otci a strýci, pozn. redakce) nikdo nevrátí. Jsem jen rád, že tito útočníci už nebudou moci páchat další podobné činy,“ říká Martin Hadrávek.

Podle policie se na útoku podíleli další nejméně tři útočníci. Zbývající pachatele kriminalisté zatím stále hledají. Na případu pracovali rok a půl. Při vyšetřování vyslechli a ztotožnili kolem 600 lidí. První indicie vedoucí k dopadení pachatelů získali po pěti měsících.

Na pátrání se podíleli policisté nejen z České republiky, ale i z okolních zemí. Německa, Maďarska, Ukrajiny, Slovenska a Polska.

„Jihočeská policie spolupracovala v rámci mezinárodní policejní spolupráce  pěti dalšími státy,“ potvrzuje vyšetřovatel Roman Hospodářský.

Oba dopadení pachatelé páchali zločiny už dříve v zahraničí. Nyní čelí obvinění z nejméně čtyř trestných činů.

„Jedná se o dvojnásobnou vraždu, pokus vraždy, ublížení na zdraví a porušování domovní svobody,“ upřesnil krajský policejní ředitel Luděk Procházka.

Oba dopadení muži skončili ve vazbě. Při prokázání viny jim hrozí až výjimečný trest odnětí svobody.

Jeden z údajných vrahů. Foto: Policie ČR

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3