Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Krajské město investovalo přes milion do tří nových hřišť

České Budějovice – Více než milion korun investovala českobudějovická radnice do dvou nových dětských hřišť a hřiště na pétanque pro seniory.  První za 629 tisíc korun mají děti k dispozici v ulici U Cihelny v Suchém Vrbném nedaleko Zvonárny.

„Skládá se z multifunkční herní sestavy s nerez skluzavkou, houpačkového hnízda, kolotoče a trojhrazdy,“ popsal náměstek primátora Petr Podhola.

Druhé hřiště vyrostlo v Kalištích a magistrát za něj zaplatil 487 tisíc korun.

„Kromě herních prvků má i piknikový stůl s lavicemi a kreslící tabule,“ dodal náměstek Podhola s tím, že zázemí pro děti ještě doplňuje nové hřiště na pétanque, které rádi využívají zejména senioři.

„Najdou ho u Malého jezu mezi fotbalovým hřištěm a tratí. Dokončeno bylo před několika dny. Doufám, že si naši spoluobčané plácek za 230 tisíc korun oblíbí a budou tam hrát často a rádi,“ doplnil Petr Podhola.

Pétanque. Ilustrační. Foto: kudyznudy.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3