Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Krajina a lidé. Na Třeboňsku spustili projekt o ochraně přírody

Třeboň – Odborné terénní exkurze pro veřejnost, vzdělávací programy pro školy nebo nové informační materiály o přírodě a rybniční krajině. Třeboňská radnice a Dům přírody Třeboňska zahájily dvouletý projekt s názvem Krajina a lidé, který se zaměřuje na zkvalitnění a rozšíření aktivit v oblasti interpretace přírodního dědictví Třeboňska.

Mluvčí radnice Jitka Bednářová vysvětlila, že cílem je rozšíření služeb Domu přírody Třeboňska o nabídku vzdělávacích programů pro školy a veřejnost a zvýšení odbornosti pracovníků návštěvnických středisek.

„Důležitým přínosem projektu bude také navázání spolupráce subjektů, zabývajících se nějakou formou interpretace přírodního dědictví CHKO Třeboňsko, a vzájemná výměna zkušeností při tematicky zaměřené konferenci,“ dodala mluvčí.

Další aktivitou je přednáškový cyklus Krajina a lidé, který pořádá radnice ve spolupráci se správou CHKO Třeboňsko. Celkem 24 přednášek o přírodě, krajině nebo ochraně životního prostředí se uskuteční v přednáškové místnosti Domu Štěpánka Netolického v Třeboni.

Třeboňsko. Ilustrační. Foto: obrazkovysvet.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3