Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Kraj přerozdělil 593 milionů korun na sociální služby

Jižní Čechy – Ministerstvo práce a sociálních věcí si letos opravdu pospíšilo a dotace na provoz sociálních zařízení získal Jihočeský kraj na účet už 13. ledna. Na ten samý den svolal komisi, která dotace okamžitě přerozdělila jednotlivým žadatelům.

„Zatím bylo vyplaceno 60 procent výše dotací. Kraj žádal o 50 miliónů více, ale ministerstvo přislíbilo, že jednotlivé poskytovatele ještě dofinancuje, takže někteří dostanou více než loni. Určitě nikdo nedostane méně,“ popisuje náměstkyně hejtmana Lucie Kozlová.

Dotace se týkají 132 poskytovatelů sociálních služeb na území Jihočeského kraje. Mezi ně patří i českobudějovické centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením Arpida.

„Žádali jsme o osm miliónů. Peníze použijeme na asistenční služby, denní stacionář, odlehčovací cvičení, terapeutické dílny a podobně,“ říká ředitel centra Marek Wohlgemuth.

O dotaci na sociální služby žádal například i dům pro seniory
Hvízdal v Českých Budějovicích. Zde se dotace využijí ve prospěch péče o seniory, stejně jako v ostatních domovech důchodců v Jihočeském kraji.

Mezi 132 žadatelů kraj rozdělil celkovou částku 593 miliónů korun.

Centrum Arpida. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3