Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Kraj připravuje opravu silnice v Rožmberku za 30 milionů korun

Rožmberk nad Vltavou – Jihočeský kraj připravuje kompletní opravu silnice v Rožmberku nad Vltavou za téměř 30 milionů korun. Rekonstrukce zahrnuje nejen kompletní výměnu povrchu vozovky, ale také úpravu či doplnění chodníků, parkovacích míst nebo autobusových zastávek.

Radní pro veřejné zakázky Antonín Krák vysvětlil, že rekonstrukce bude rozdělena do dvou samostatných etap, každá bude trvat zhruba tři měsíce. Nejprve se opraví kratší úsek silnice na pravém břehu Vltavy o délce 421 metrů. Druhý úsek měří 577 metrů a vede po levém břehu Vltavy od začátku obce po most přes řeku.

„První část oprav bude probíhat od září do listopadu letošního roku, druhá je plánována na duben až červen roku 2018,“ doplnil radní.

Na financování se bude jednou třetinou podílet město, zbytek zaplatí Správa a údržba silnic Jihočeského kraje. Její ředitel Jan Štícha řekl, že cena bude o 11 milionů nižší, než se původně předpokládalo.

„Počítali jsme s náklady okolo 41 milionů, podařilo se však vysoutěžit cenu výrazně nižší,“ dodal ředitel Štícha.

Ilustrační snímek. Foto: zlin.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3