Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Kraj postaví příští rok obchvat Němčic za 100 milionů korun

Němčice – Do modernizace silnice druhé třídy z Českých Budějovic směrem do Plzeňského kraje se v těchto dnech pustil Krajský úřad Jihočeského kraje.

Krajský radní pro dopravu Jiří Švec zmínil, že řidiči se příští rok dočkají nové a kapacitně vyhovující silnice mezi Češnovicemi a Němčicemi. Bude dlouhá 7,5 kilometru a navazovat na ni bude obchvat Němčic, který vyvede dopravu z centra obce.

„Nový obchvat výrazně uleví obyvatelům Němčic, kteří se zbaví nebezpečné a nepříjemné dopravní zátěže vedené přímo centrem obce,“ řekl radní Švec a připomněl, že podle sčítání z loňského roku projede Němčicemi 5198 aut denně. Z toho je 912 nákladních.

Modernizace silnice s obchvatem vyjdou dohromady na 182 milionů korun. „Obchvat Němčic si vyžádá náklady okolo sta milionů korun, modernizace úseku mezi Češnovicemi a Němčicemi pak téměř 82 milionů korun,“ upřesnil Jiří Švec.

Plných 85 procent nákladů pokryje dotace Evropské unie, zbytek zaplatí kraj z vlastního rozpočtu.

Ilustrační snímek. Foto: estav.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3