Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Kraj opraví přes 153 kilometrů silnic nižších tříd. Nejvíc na Hradecku

Jižní Čechy – Přes 153 kilometrů silnic II. a III. tříd na celkem 72 úsecích letos opraví Jihočeský kraj. Náklady dosahují necelých 280 milionů korun. Z toho 226 milionů korun uhradí Státní fond dopravní infrastruktury, zbytek doplatí kraj ze svého rozpočtu.

Většina schválených projektů již má vybraného zhotovitele stavby a na vybraných úsecích se pracuje tak, aby byly v provozu do konce července tohoto roku,“ uvedl 1. náměstek hejtmanky Josef Knot s tím, že jedny z nejdelších silničních úseků budou opravovány na Českokrumlovsku. Komfortnější cestování tak čeká řidiče například na silnici ve směru  Hodslavský vrch-Malšín, nebo Bělá-Cetviny. Oba úseky svou délkou přesahují šest kilometrů. Na Českobudějovicku se bude opravovat celkem 13 silničních úseků. Nejdelší z nich na trase Nová ves – Lipanovice – Dobčice měří přes pět kilometrů.

Po opravených silnicích se projedou také řidiči na Jindřichohradecku, kde se opravuje celkem 14 úseků. Nejdelší je ve směru Kardašova Řečice – Višňové, měří přes šest kilometrů. Jen o půl kilometru kratší je úsek silnice Stachy – Zadov a III/14516 Zadov, který se bude opravovat na Prachaticku.

Strakonické řidiče potěší, že z celkem 12 opravovaných úseků hned dva měří téměř šest kilometrů. Jde o trasy od hranic kraje přes Mačice, Vojnice až do Tážovic, nebo silnice č. III/17221 přes křižovatku č. III/17220 a Strašice až ke křižovatce č. III/17222.

Na Písecku opraví silničáři 11 úseků silnic v celkové délce 23 kilometrů. Na Táborsku opraví 10 úseků, z nichž nejdelší měří téměř čtyři kilometry. Vede od hranic s okresem Jindřichův Hradec do Tříklásovic.

Ilustrační snímek. Foto: elogistika.info

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3