Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Krach firmy pozastavil opravu frekventovaného mostu ve Strakonicích

Strakonice – Dlouhé stání v dopravních kolonách a netrpělivost řidičů. Tak to vypadalo dlouhých devět měsíců na rozkopaném strakonickém mostě Jana Palacha.

Přes most projede denně až 1700 kamiónů, pozastavení rekonstrukce tak způsobilo časté dopravní zácpy.

Tohle je hlavní tepna průjezdu kamiónů na Plzeň a na západ od Strakonic,“ vysvětluje starosta města Břetislav Hrdlička.

Důvodem k rekonstrukci byl vzhledem k zátěži především špatný stav povrchu.

„Špatná kvalita od zábradlí počínaje až po vozovku a chodníky. Nevyhovovalo to průjezdu kamiónů, který je tu velice silný,“ vysvětluje starosta.

Původně měl být most hotový v polovině září letošního roku. Firma, která měla rekonstrukci na starost, se ale podle starosty dostala ze dne na den do finančních problémů. Vedení radnice tedy muselo vyhlásit novou soutěž na dokončení stavby. Práce tak byly na několik měsíců pozastaveny.

 

V současné době se pracuje na dokončení levé římsy následovat bude položení nového asfaltu, instalace osvětlení a dopravního značení.

„Na jaře až přestane mrznout se ještě bude dodělávat horní vrstva chodníků. Bude se zabrušovat a dělat lepší pochod. To kvůli mrazům nejde teď,“ popisuje Břetislav Hrdlička.

Rekonstrukce mostu vyjde zhruba na 14 milionů korun. Bez omezení po něm řidiči projedou už v listopadu tohoto roku. Na jaře je ale potřeba počítat s další uzavírkou při dokončení posledních prací.

Most Jana Palacha. Foto: www.strakonice.eu

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3