Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Kopáči vltavínů rozryli cizí zahradu. Policie je dostihla na místě

Vrábče – Trojici kopáčů vltavínů dopadli před pár dny policisté z obvodního oddělení v Boršově nad Vltavou. Dva muži a žena se vydali nad ránem dolovat polodrahokamy na soukromou zahradu v obci Vrábče.

Policejní mluvčí Milan Bajcura zmínil, že trojice se dala po příjezdu policistů na útěk. Daleko se ale nedostali. Když je strážci zákona dostihli, přiznali, že se snažili vykopat vltavíny.

„Po dohodě se vrátili zpět na místo, kde vyhloubené jámy vlastními prostředky zasypali a tím takřka dali zahradu do původního stavu,“ poznamenal mluvčí s tím, že policisté kvalifikovali případ jako přestupek, kterým se bude ve správním řízení zabývat příslušná obec s rozšířenou působností.

Mluvčí policie zároveň připomněl, že kopáči vltavínů devastují už desítky let lesy, pole a zahrady na mnoha lokalitách Jihočeského kraje. Některým z nich se stane touha po nalezení „měsíčního kamene“ osudnou.

„Muže středního věku při kopání vltavínů zasypal koncem července 2015 hlinitopísčitý materiál nedaleko obce Nesměň na Českobudějovicku. V některých lesních lokalitách na Prachaticku musely firmy zcela odtěžit povrchový terén, aby se zabránilo dalšímu devastování krajiny,“ dodal Milan Bajcura.

Vltavín. Ilustrační. Foto: strankymineraly.wz.cz

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3