Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Kontroly prodeje ryb na jihu Čech a Vysočině nenašly pochybení

České Budějovice (ČTK) – Žádné pochybení nezjistili pracovníci České obchodní inspekce (ČOI) při kontrolách prodeje ryb v Jihočeském kraji a na Vysočině. Prověřili za tři dny několik prodejních míst v regionech. Podle ředitelky odboru kontroly z inspektorátu pro Jihočeský kraj a Vysočinu ČOI Martiny Střihavkové si prodejci kaprů v předvánočních dnech už v posledních letech zvykli plnit všechny své povinnosti.

„V minulosti se stávalo, že třeba neuváděli cenu za zabití nebo vykuchání kapra. Tím pak tu celkovou částku trochu navyšovali,“ řekla dnes ČTK Střihavková. Připomněla, že ještě loni inspekce zjistila v Jihočeském kraji a na Vysočině u čtyř prodejců menší nedostatky.

ČOI může za pochybení na místě udělit pokutu v řádech tisícovek korun. „Ta místa, kde lze koupit před Vánoci kapra, se moc nemění. Prodejci jsou proto na nás za ty roky připraveni. To znamená, že mají většinou všechno v pořádku,“ uvedla.

Ilustrační snímek. Foto: trebon.rybarstvi.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3