Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Kontrolní akce v oblasti plnění zákona o evidenci tržeb

V průběhu měsíce srpna se pracovníci Finančního úřadu pro Jihočeský kraj a jeho územních pracovišť vydali po Jihočeském kraji kontrolovat plnění zákona o evidenci tržeb.

„Nejdříve při akci Svět, která probíhala v oblasti Třeboňska, provedli pracovníci finančního úřadu 43 kontrolních nákupů ve stravovacích, ubytovacích a maloobchodních provozovnách. Aby pracovníci působili co možná nejméně nápadně, absolvovali tuto kontrolní akci v cyklistickém a v sedle kol. Při této kontrolní akci bylo zjištěno porušení zákona o evidenci tržeb ve čtvrtině případů,“ uvedl ředitel Finančního úřadu pro Jihočeský kraj Pavel Fantyš.
Nejčastějšími prohřešky provozovatelů bylo nevystavení účtenek a neodeslání dat o nákupu do systému evidence tržeb. Pracovníci udělili na místě 8 pokut v celkové výši 55 000,- Kč. Další 3 případy byly předány do správního řízení, kde provozovatelům hrozí pokuta až do výše 500 000,- Kč.

Při kontrolní akci provedené v rámci 45. ročníku Země živitelka pracovníci zkontrolovali 8 daňových subjektů. Většina prodejců, kteří měli povinnost tržby evidovat, si své povinnosti splnila. Porušení bylo zjištěno u jednoho prodejce, který nevystavil účtenku a ani platbu neodeslal do systému. Tento subjekt byl předán do správního řízení.

Další kontrolní akce pak probíhaly v oblasti Českokrumlovska, Lipenska a celé Šumavy. I zde se kontroloři zaměřili na kontrolu v oblasti pohostinství, maloobchodu a ubytování. V této oblasti pak zejména ubytování v kempech. I v této turisticky atraktivní oblasti byla zjištěna řada pochybení a uděleno několik pokut

Ing. Jana Králová
tisková mluvčí Finančního úřadu pro Jihočeský kraj
tel.: +420387722307
GSM: +420606042242
E-mail: Jana.Kralova@fs.mfcr.cz

Tisková zpráva

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3