Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Kláštery v Krumlově získaly titul prestižní stavba jižních Čech

Český Krumlov – Titulem Presta – prestižní stavba jižních Čech 2014 – 2016 se pyšní kláštery v Českém Krumlově. Jedenáctičlenná odborná porota je ocenila za úspěšnou rehabilitaci prostorů historických objektů pro výstavní a muzeální expozice.

Porotci ocenili především architektonické novátorské a velkorysé pojetí, které je podle nich plně v souladu s náročnou koncepcí památkové péče.

„Kladně hodnocené odborníky je také řemeslné a materiálové řešení vycházející z původní historické koncepce a současně důmyslně využívající původní stavební materiály. V neposlední řadě stojí zpřístupnění návštěvníkům dříve ukrytých jedinečných prostor,“ dodala mluvčí krumlovské radnice Petra Nestávalová.

Starosta města Dalibor Carda vnímá titul jako ocenění práce všech lidí, kteří se na revitalizaci klášterů podíleli.

„Je to pro nás čest, že jsme cenu obdrželi od odborných stavebníků, kteří znají obor a ví, kolik úsilí stálo zrekonstruovat v období necelých dvou let tak obrovský areál,“ řekl starosta.

Soutěž Presta. Foto: ckrumlov.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3