Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Karatistka z Budějovic vybojovala bronz na mistrovství Evropy

České Budějovice – Členka národní reprezentace karatistů Martina Šáchová z TJ Karate České Budějovice vybojovala bronz na Mistrovství Evropy EKF v bulharské Sofii. Pro národní tým získala jedinou medaili. Těsně pod stupni vítězů skončila další budějovická karatistka Adriana Crhonková. Turnaje se zúčastnil rekordní počet zhruba 1200 závodníků z 50 států.

Hlavní trenér TJ Karate České Budějovice a trenér státní reprezentace Miroslav Hýsek popsal, že zisk bronzové medaile je obrovským úspěchem i vzhledem k tomu, že karate WKF se stalo olympijským sportem, a v roce 2020 ho poprvé uvidíme na olympijských hrách v Tokiu.

„Již tři roky za sebou se klubu TJ Karate České Budějovice podařilo uhájit dominanci v českém karate a přivést evropskou medaili. V roce 2015 to bylo stříbro Marka Řeřichy, loňský rok 2016 bronz Adriany Crhonkové plus tři pátá místa Tomáše Gabriela, Veroniky Halodové a Marka Řeřichy. Letos 2017 bronz Martiny Šáchové a páté místo Adriany Crhonkové. Nemůžeme zapomenout také na bronzový úspěch Lucie Veithové na univerziádě v Chorvatsku 2016,“ poznamenal trenér.

Za TJ Karate České Budějovice startovalo na mistrovství pod hlavičkou reprezentace ČR 12 závodníků. Adéla Průchová, Nela Osouchová, Martina Šáchová, Klára Halodová, Monika Burgerová, Aneta Růžičková, Tomáš Gabriel, Marek Řeřicha, Dominik Mikula, Tomáš Hermann, Veronika Halodová a Adriana Crhonková.

„Všichni podali dobré výkony, ale jejich boje skončily v eliminacích. Z úspěchu Martiny Šáchové máme obrovskou radost, jelikož uspět na poli EKF potažmo WKF je velmi těžké a každý úspěch se cení,“ dodal trenér Miroslav Hýsek.

Karatistka Martina Šáchová a trenér Miroslav Hýsek. Foto: Jaromír Musil

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3