Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Kandidátní listiny do voleb zatím odevzdaly na jihu dvě třetiny stran

Jižní Čechy – Už jen necelý týden zbývá politickým stranám a hnutím na jihu Čech k odevzdání kandidátních listin pro podzimní parlamentní volby. Krajský úřad Jihočeského kraje přitom do středečního dopoledne obdržel seznam uchazečů jen od necelých dvou třetin politických subjektů.

„Do dnešního dne jsme obdrželi 11 kandidátních listin,“ řekla ve středu 9. srpna TV Jéčko Alena Karvánková z krajského úřadu.

Termín pro odevzdání kandidátních listin na úterý 15. srpna do 16 hodin.

Mezi těmi, kteří kandidátní listiny už odevzdali, jsou všechny větší strany napříč politickým spektrem.

Třeba barvy Občanské demokratické strany bude hájit z prvního místa kandidátky bývalý jihočeský hejtman a současný opoziční krajský zastupitel Jan Zahradník.

Sociální demokraty povede po odstoupení některých uchazečů včetně někdejšího lídra Stanislava Mrvky a hejtmanky Ivany Stráské do voleb bývalý starosta Písku Ondřej Veselý.

Hnutí ANO vsadilo na svou krajskou předsedkyni Radku Maxovou. Lídrem komunistů je předseda strany Vojtěch Filip. Složitější to mají křesťanští demokraté a starostové, kteří původně chtěli bojovat o hlasy voličů společně. Jejich koalice ale nakonec padla a půjdou do voleb samostatně. KDU – ČSL v čele s Janem Bartoškem. Starostové zatím čekají na schválení uchazečů vedením strany, nejspíš je povede krajský radní a starosta Lišova Jiří Švec.

Zástupci některých menších stran zřejmě přinesou podle Aleny Karvánkové z krajského úřadu kandidátní listiny až těsně před vypršením termínu. „Většinou to nechávají až na poslední chvíli,“ řekla Alena Karvánková.

Při posledních parlamentních volbách v roce 2013 se ucházelo o přízeň voličů na jihu Čech celkem 18 politických subjektů. Minimálně stejně jich bude i letos.

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3