Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jsem na vás pyšný, ocenil policejní prezident zákrok ve Vodňanech

Strakonice – Policejní prezident Tomáš Tuhý v pondělí slavnostně ocenil ve Strakonicích policistu a policistku, kteří před necelým měsícem zlikvidovali ozbrojeného a nebezpečného útočníka ve Vodňanech.

Jsem pyšný na tyto lidi a na to, jak profesionálně zvládli tak obtížný zákrok. Těmito slovy ocenil policejní prezident Tomáš Tuhý policisty Jakuba Krygela a Danu Kramplovou, kteří 24. listopadu zneškodnili ozbrojeného útočníka ve Vodňanech. 32Letý narkoman ohrožoval své okolí nožem. A neváhal ho použít i proti policistům.

„Pachatel otočil nůž právě proti policistům. V jednom případě způsobil i zranění policisty, ale tento policista už se z toho naštěstí pomaličku dostává,“ řekl policejní prezident.

Policista Krygel obdržel od prezidenta Tuhého jedno z nejvyšších policejních ocenění, medaili za statečnost. Jeho kolegyně získala čestnou medaili policejního prezidenta.

„Dá se říct, že toto byl nejtěžší zákrok, který jsem kdy ve službě zažil,“ svěřil se Jakub Krygel.

Oceněný policista utrpěl při zákroku zranění, se kterým se dosud léčí. Oceněná policistka vyvázla bez zranění, ale událost ji natolik psychicky poznamenala, že se k ní nechce vyjadřovat.

„Necítím žádné trvalé následky, cítím se docela dobře,“ dodal policista Krygel.

Policie plánuje zavést do roku 2020 takzvané prvosledové hlídky, které budou sloužit jako podpora policistů při řešení podobných zákroků.

policajti
Dana Kramplová a Jakub Krygel. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3