Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jižní Čechy mají novou koalici. ČSSD a hnutí ANO se dohodly s Jihočechy 2012

Jižní Čechy – Kraji bude následující čtyři roky vládnout koalice sociálních demokratů, členů hnutí ANO a Jihočechů 2012. Lídři stran se předběžně dohodli na spolupráci ve čtvrtek večer.

Zázračná shoda. Tak mluví představitelé sociální demokracie, hnutí ANO a Jihočechů 2012 o výsledku čtvrtečního jednání o vytvoření nové koalice na krajském zastupitelstvu. Předběžnou dohodu všech tří politických subjektů ještě musí posvětit jejich stranické orgány. Sociální demokraté budou schvalovat dohodu v pátek, hnutí ANO a Jihočeši 2012 v neděli.

„Za sociální demokracii musím říct, že dohoda, jíž jsme se s hnutím ANO a Jihočechy dobrali, je podle našeho názoru dobrá, je životaschopná a je dobrá pro Jihočeský kraj,“ řekl hejtman Jiří Zimola.

Hejtmanem by měl podle dohody zůstat Jiří Zimola, který zastává tento post od roku 2008. První náměstkyní se má stát současná náměstkyně českobudějovického primátora Lucie Kozlová z hnutí ANO. Ta bude mít na starosti oblast sociálních věcí a zřejmě i školství. Na postu vicehejtmanky vystřídá sociální demokratku Ivanu Stráskou, která se stane druhou náměstkyní se zodpovědností za zdravotnictví. Resort dopravy má mít na starosti starosta Loučovic na Českokrumlovsku Jan Kubík z hnutí ANO. O dalších postech budou politici jednat v následujících dnech.

„Myslím si, že nám ještě zbývají dořešit otázky ohledně zdravotnictví, dozorčích rad a představenstva. Tam je svolána schůzka na další dny, protože je potřeba dořešit detaily,“ zmínila Radka Maxová, krajská předsedkyně hnutí ANO.

Představitelé stran se zároveň dohodli na rozdělení míst v jedenáctičlenné radě kraje. Sociální demokraté a hnutí ANO budou mít po pěti radních, Jihočeši 2012 získali místo uvolněného radního pro oblast obnovy venkova a zemědělství. Má se jím stát předseda strany a starosta Kovářova na Písecku Pavel Hroch. Jihočeši zároveň usilují o posty předsedy výboru a komise a zastoupení ve zřizovaných organizacích.

„Jsem rád, že došlo ke shodě. Nepřišel jsem jednat o pozicích, ale o programu. Jsem velmi rád, že v tom programu je určité propojení. Musím říct, že je tady zázračná shoda, téměř 98 procent,“ poznamenal Pavel Hroch, předseda strany Jihočeši 2012.

Pokud stranické orgány ČSSD, hnutí ANO a Jihočechů 2012 čtvrteční dohodu schválí, budou mít jižní Čechy koalici 31 zastupitelů z celkového počtu 55.

521637c2259661c2c24a0700
Krajský úřad. Foto: www.firmy.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3