Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jižní Čechy budou bezpečnější. Policie rozšířila řady o 28 nováčků

Jižní Čechy – Výcvikovým střediskem v Lišově se linou tóny státní hymny. Před vedoucími činiteli jihočeské policie stojí v pozoru 27 mužů a jedna žena. V jejich tvářích je vidět napětí, ale i spokojené úsměvy. Právě totiž vstupují do nové životní etapy. Po náročném ročním kurzu se stávají součástí sboru, který má za úkol pomáhat a chránit.

Jedním z nováčků je i 24letý Jan Jindra. „Policistou jsem se chtěl stát proto, abych pomáhal druhým a chránil zákon,“ říká.

Jeden nově přijatý policista nastoupí k dopravní policii, všichni ostatní budou sloužit u pořádkové policie.

„Všichni absolventi budou zařazeni na základní útvary v celém Jihočeském kraji. To znamená do sedmi územních odborů,“ vysvětluje ředitel jihočeské policie Luděk Procházka.

Dostat se k policii se nepodaří každému. Zájemci musí projít náročným výběrovým řízením, ve kterém uspěje jen část z nich. Letos se do výběrových řízení přihlásilo 329 lidí, uspělo jich 83. Tedy každý čtvrtý. Protože na jihu Čech stále chybí asi čtyři desítky policistů, výběrová řízení budou pokračovat i příští rok.

„Celé výběrové řízení je těžké a složité. Pro někoho je velkým problémem dostat se přes fyzické testy, někomu nesvědčí psychologické testy a v současné době i zdravotní testy bývají většinou problémem,“ popisuje policejní mluvčí Lenka Kozoňová.

Na jihu Čech v současné době slouží 2266 policistů.

20161027_130002
28 nových policistů. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3